Zpravodaj Obce Březová, internetová verze, prosinec 2008

| Úvod | Farní úřad | ZŠ a MŠ | OS Kopretina | TJ Sokol Březová |

| Společenské události | Kalendář kulturních akcí na r.2009 | Inzerce |

TJ SOKOL Březová

Zpravodaj 12 / 2008

| Úvod


| Farní úřad


| ZŠ a MŠ


| OS Kopretina


| TJ Sokol Březová


| Společenské události


| Kalendář kulturních akcí na r.2009


| Inzerce

| rozhovor s trenérem B-týmu |

Podzimní část sezony je za námi…  

Podzimní část sezony je za námi a s ní i naše rekapitulace. Je čas hodnocení, bilancování a zvažování jarních cílů.


Nejprve A-tým:  Umístil se po podzimu v čele tabulky, do kterého ho poslal až předehrávaný zápas na půdě Popovic, kde naši vyhráli 2:0. Naši mají za sebou doposud nejlepší podzim, co se týče jejich učinkování v téhle soutěži. Předváděli pěkný, kombinační fotbal, na který se dalo dívat a diváka udrželi v napětí mnohdy až do poslední minuty. Naši odehráli svá nejlepší utkání na půdě Buchlovic, kde prohrávali 2:0, ale nakonec vyhráli 2:3, další vítězství bylo v Košíkách (1:0), ve St. Městě (6:1) a také v Popovicích (2:0). Jejich bilance na soupeřových hřištích je úctyhodná:
7 - 5-1-1, 16:7 16b.  A jaké jsou tedy cíle do jarních odvet? Nasbírat co nejvíce bodů a postoupit!


B-tým:  Začal soutěž domácí výhrou nad Topolnou (6:3), ale poté měl šňůru čtyř prohraných zápasů za sebou. Za nejvíce vydařený zápas se dá pokládat domácí vítězství proti záloze Ostrohu, kdy naši vyhráli 5:1. Naopak v závěru sezony měli naši pár nevydařených zápasů, v Jankovicích (9:0), doma s Babicemi (0:8) a předehrávaný zápas v Topolné (10:0). Všechny tato utkání naši prohráli. A cíle pro jarní odvety?
Sestoupit nemůžeme, tak chceme odehrát všechny zápasy se solidním výsledkem a soutěž dohrát se vztyčenou hlavou.


ROZHOVOR S TRENÉREM A-TÝMU JOSEFEM MAJEREM:

1) Jak hodnotíte podzimní vystoupení A-týmu?

Kladně.


2) Jste spokojen s podzimním umístěním?

Jsme první, takže jsem.


3) Mohli jste získat i více bodů, nemrzí Vás domácí ztráty s Pitínem, Nivnicí nebo i venkovní ztráta v Huštěnovicích?

Nejvíc mě z těchto zápasů mrzí ztráta s Pitínem, kdy jsme ještě 15 minut před koncem vedli 2:0, ale i takové zápasy jsou a stává se to i velkým klubům.


4) Naopak jste odehráli skvělá utkání, např. v Buchlovicích, kde jste z prohraného zápasu získali plný bodový zisk.

To bylo důležité utkání, ve kterém jsme se odpíchli k útoku na první příčku. Cením si  toho o to víc, že v Buchlovicích, kde jsme ještě nikdy nevyhráli, jsme za stavu 0:2 ve druhém poločase přišli o vyloučeného hráče a přesto jsme dokázali zápas otočit.


5) Kdybyste mohl, tak koho byste vybral jako nepostradatelného hráče A-týmu za podzim?

Nemůžu vybrat konkrétní jméno, protože si myslím, že naše hra a potažmo i výsledky, jsou prací celého mužstva.6) Určitě chcete postoupit, určitě pro to uděláte maximum. Silné týmy máte doma, jako jsou Havřice, Buchlovice, či Huštěnovice. Naopak budete zajíždět na horkou půdu Nivnice.

O postup se určitě popereme, ale je před námi ještě celé jaro a každé utkání bude těžké, protože soupeři se na nás budou chtít vytáhnout. Věřím ale tomu, že když zůstane tento kádr pohromadě, vyhne se nám zranění, pracovní povinnosti a kluci přistoupí k zápasům i tréninkům zodpovědně i za cenu např. dovolené, že se nám postup do přeboru podaří.7) Fanoušky TJB zajímá, jak to bude vypadat s hostováním Honzy Trechy. Bude u nás hostovat i na jaře?

Honzu bychom chtěli samozřejmě udržet. I když to nebylo na první pohled vidět, odvedl v podzimní části spousty poctivé fotbalové práce a svým přístupem může být našim fotbalistům za vzor. Vše je teprve v jednání a já doufám, že to dobře dopadne.


8) Letos budeme hrát poprvé Janáček CUP. Co si od tohoto turnaje slibujete? Dáte příležitost i mladým hráčům z B-týmu?

Určitě budeme brát Janáček CUP jako možnost dobré přípravy na druhou polovinu soutěže,  a ne jako turnaj, který chceme vyhrát. Proto zde budeme mít možnost v klidu vyzkoušet různé varianty hry a sestavy hráčů. Samozřejmě počítám i s hráči naší zálohy.


9) Budou mít fotbalisté soustředění jako bylo loni a kde by to bylo?

Soustředění by mělo proběhnout podobně jako loni. Termín a místo se upřesní až po hráčské schůzi.


10) Co byste popřál fanouškům s blížícími se Vánocemi, a co byste si Vy sám osobně přál pod stromeček?

Všem lidem, fanouškům a sponzorům bych popřál do nového roku hodně zdravíčka a abysme jim našimi výkony dělali jen radost. Našim fotbalistům pak, aby to hrálo, střílelo a nebolelo.  Na závěr bych chtěl poděkovat všem sponzorům, díky kterým je březovský fotbal tam, kde je, protože bez nich by to v této době bylo hodně těžké, takže moc děkujeme.
No a sobě bych přál, aby jim to vydrželo (všem).

topDěkuji za rozhovor.

| hodnocení sezony | rozhovor s trenérem A-týmu |

ROZHOVOR S TRENÉREM B-TÝMU JOSEFEM JANKŮ:

1) Jak hodnotíte podzimní vystoupení B-týmu?

Nemám a ani jsem neměl ambice být trenérem ,,B” týmu. To, že dělám všechno sám, je ostuda vedení Sokolu, které založení prosazovalo, ale dál už nic nezajišťovalo.


2) S umístěním po podzimu určitě nejste spokojen, ale s tímto kádrem se asi  více neočekává nebo snad ano?

Každý by si měl uvědomit, že hrajeme v podstatě s dorosteneckým družstvem proti celkům, které mají ve svém středu vždy zkušené hráče. Nejvíce to bylo vidět při utkání s Babicemi, kdy velmi zkušený Soldán prakticky sám rozhodl o výhře. Z tohoto hlediska asi lepší výkony očekávat nemůžeme, jedině že by přišli pomoci někteří starší hráči, např. Urbanec Bronislav. Jinak nezbude, než překonat mnoho proher a čekat, až dnešní mladí hráči získají více zkušeností a fyzických a psychických sil.


3) Do soutěže jste vstoupili famózně, kdy jste na úvod knock-autovali sestupovou Topolnou, která ještě minulou sezonu hrála s A-týmem. Poté přišly čtyři porážky, ta čtvrtá byla asi nejhorší, když jste prohráli s dosud nulovými Medlovicemi (6:0), vzpomínáte na tenhle zápas?

Na zápasech s Topolnou a Medlovicemi jsem kvůli práci nebyl přítomen.


4) Na druhou stranu  jste ale totálně selhali, doslova vyhořeli, na Jankovicích (9:0), doma s Babicemi (0:8) a na závěr v Topolné (10:0). Jak si připouštíte tak vysoké prohry, byly ty týmy vážně tak dobré?

Vysoké porážky v závěru soutěže byly taky způsobené tím, že “A” tým si přetáhl nejlepší hráče a sestava tak byla velmi kombinovaná a často jsme museli ještě v době odjezdu na utkání shánět alespoň někoho, kdo by byl ochoten vůbec nastoupit.


5) Kdybyste mohl, tak koho byste vybral jako nepostradatelného hráče B-týmu za podzim?

Oporami určitě byl brankář Majer a útočník Moravčík, který ovšem kvůli zranění dost zápasů chyběl. Takto zkušených bysme potřebovali více.


6) S jakými cíly-necíly budete vstupovat do jarních odvet?

Cíle si musí uvědomit hlavně hráči. Pokud sami na sobě nebudou pracovat, tak to lepší nebude. Účast na trénincích společně s “A” mužstvem je skoro nulová.


7) Úvodní zápas je v Ostrožské Nové Vsi, která jde na postup. Poperete se o body?

Úvodní zápas je až za 3 měsíce, takže ještě nikdo nemůže říct co bude. Ovšem varianty jsou dvě. Protože se hraje v sobotu, je tady možnost posílení od “A” týmu a zkusit něco vybojovat anebo to hrát čistě s “B” týmem. Tady bude rozhodovat trenér “A” týmu.


8) Co byste popřál fanouškům s blížícími se Vánocemi, a co byste si Vy sám osobně přál pod stromeček?

Fanouškům určitě musím popřát hodně zdraví a taky trpělivost, když se nedaří podle jejich představ. topKrásný dárek by byl postup “A” týmu do OP, kde jsme nebyli už mnoho let.

Děkuji za rozhovor. Pavel Čaňo, správce klubových stránek TJ Sokol 

Napište nám

 

Zpravodaj Obce Březová, internetová verze | Podklady jsou převzaty z tištěné verze, kterou vydává Obec Březová | Redakční rada: Josef Trecha, Věra Kročilová
Redakce si vyhrazuje úpravu dodaných příspěvků i bez souhlasu autora.   Příspěvky:| osobně na OÚ | tištěná verze | internetová verze |

Bez souhlasu Obce Březová je zakázáno publikovat jakoukoliv část webových stránek | Texty, obrázky: Obec Březová, DSJ, přispěvatelé, inzerenti, web

(c) 2008 - 2010 Obec Březová, design: DSJ